Наукова бібліотека імені М.В. Довнар-Запольського

Патріотичний квест «Державні та народні символи України»21 Лютого 2022р.

17 лютого 2022 року в Науковій бібліотеці імені М. В. Довнар-Запольського КНЕУ імені Вадима Гетьмана відбувся патріотичний квест «Державні та народні символи України». Захід присвячений 30-річчю затвердження Верховною Радою національної символіки України – Державного Гімну, Державного Прапора та Державного Герба, а також у зв’язку з оголошеним Президентом України Днем Єднання.

У заході взяли участь викладачі, співробітники, науковці, студенти КНЕУ та фахового економічного коледжу, який є підрозділом нашого університету.

Наш навчальний заклад не тільки забезпечує економіку України висококваліфікованими кадрами, а й виховував та продовжує виховувати справжніх патріотів. Наші викладачі та студенти не стояли осторонь від затвердження та впровадження Державної символіки.

Так, наш викладач Іллєнко Петро Андрійович подавав на конкурс варіант слів Державного Гімну України, який називався «Славень».

Студент Георгій Москаленко та співробітник Віктор Кукса 1-го травня 1966 року підняли над головним корпусом нашого університету синьо-жовтий прапор – символ міцного українського духу і прагнення до свободи. На ньому були написані зухвалі на той момент слова «Ще не вмерла Україна. Ще її не вбито. ДПУ». Про цю подію нагадує зараз меморіальна дошка на головному корпусі КНЕУ.

Національна валюта гривня була впроваджена в обіг, коли головою Національного банку України був наш випускник Вадим Гетьман, іменем якого названо наш університет.

На заході були заслухані цікаві виступи студентів, викладачів та науковців, присвячені Державній та народній символіці України.

Наші випускники продовжують відстоювати незалежність України і зараз. Так, наприклад, наш випускник Антон Цедік брав участь у Революції Гідності на Майдані і загинув на сході України під Іловайськом. Його іменем названа вулиця поруч з університетом. В патріотичному квесті взяли участь його мама – пані Ольга і побратим Максим Горбонос.

Також були заслухані виступи членів клубу «Дорогами до прекрасного» та Наукового товариства імені Сергія Подолинського.

Зал українознавства представив дві виставки до даного заходу:

«Державні та народні символи України» та «Герої Небесної Сотні».