Наукова бібліотека імені М.В. Довнар-Запольського

Вебінари Clarivate Analytics українською в квітні02 Квітня 2020р.

Шановні науковці, викладачі та аспіранти КНЕУ,
Пропонуємо вам долучитися до квітневих вебінарів Clarivate Analytics.
 
 
3 квітня
Тема: «Наукова комунікація в цифрову епоху». Вирішуємо тести разом.
Анотація: Запрошуємо слухачів курсу «Наукова комунікація в цифрову епоху». https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:UKMA+SCDA101+2020_T1/about  для обговорення 3 й 4 тижнів і визначення алгоритму вирішення завдань.
Уточнимо визначення показників h-index і як його розрахувати, impact factor, класичний та 5-річний, індекс оперативності. Знайдемо, скільки видань певної країни в певному році мали impact factor і яким він був, яка кількість видань з impact factor є для обраних категорій. Розрахуємо кількість статей для групи науковців або установи за Web of Science Core Collection. Розберемо помилки, яких припускаються при пошуку та аналізі інформації у Web of Science Core Collection та додаткових базах на платформі. Визначимо, як знайти для заданої теми найцитованіші роботи, установи, що виконали більше робіт, видання, що друкують певною мовою.
Час та реєстрація: 11:00 – 11:45 https://bit.ly/2w6LXmm
Час та реєстрація: 16:15-17:00 https://bit.ly/2R6Ldou
 
9 квітня
Тема: Що ми знаємо про коронавірус: джерела наукової інформації.
Анотація: Публікації по коронавірусам і коронавірусним інфекціям в провідних наукових журналах світу, що входять в бази даних на міжнародній платформі Web of Science: Web of Science Core Collection, Medline, Russian Science Citation Index, Data Citation Index. Пошук найбільш впливових публікацій, авторів і наукових організацій. Доступ до повного тексту публікацій. Аналіз журналів у галузі вірусології за допомогою звітів по цитованості наукових журналів Journal Citation Reports. Інформація про коронавіруси в біомедичних ресурсах Clarivate. Робота в режимі самоізоляції – можливості віддаленого доступу до інформаційних ресурсів.
N.B. Вебінар російською мовою
Час та реєстрація: 9 квітня, 10:00-11:00. Проводять Валентин Богоров та Ірина Тихонкова,  к.б.н. https://bit.ly/2R4a10i
Час та реєстрація: 9 квітня, 14:00-15:00. Проводять Валентин Богоров та Ірина Тихонкова, к.б.н. https://bit.ly/3bOLRPD

 
10 квітня
Тема: Помилки, яких можна уникнути при написанні статті.
Все частіше ви запитуєте у нас про плагіат, припустимі відсотки запозичень, основи академічної етики. Пропонуємо долучитися  до вебінару, організованого спільно з компанією Антиплагіат.
Програма
Тема: Неформат або за що відхилили статтю.
Стаття як атомна одиниця наукової комунікації. Структура статті, формати оформлення публікацій. Референс-менеджер EndNote. Основи академічної етики. Публікаційний процес і його учасники. Їх права та обов'язки. Що я можу робити зі своєю статтею після публікації. Злочин і покарання в академічному середовищі.
Лектор: Ірина Тихонкова, к.б.н.
 
Тема: Система Антиплагіат: оцінка правомірності запозичень в текстах наукових публікацій
Проблема «copy-paste» в наукових публікаціях. Як працює система «Антиплагіат». Вимоги наукових журналів до оригінальності рукописів: формальний і неформальний підхід. Проблема самоцитування в наукових публікаціях. Чи можна обдурити «Антиплагіат».
Лектор: Ольга Біленька
N.B. Вебінар російською мовою
Час та реєстрація: 10 квітня, 10:00-11:30 https://bit.ly/2w8gzEb
Час та реєстрація: 10 квітня, 14:00-15:30 https://bit.ly/2V8N25R
 
Серія: Ресурси Web of Science Group для успішної наукової діяльності
Слухачі, що відвідають понад 90% часу кожного з трьох вебінарів серії, отримають сертифікат учасника
 
 
21 квітня 16:15-17:15
Тема: Джерела наукової інформації: що ми знаємо про коронавіруси.
Анотація: Публікації про коронавіруси та захворювання, що викликаються ними, у провідних наукових журналах світу, які проіндексовані на платформі Web of Science в базах Web of Science Core Collection, Medline, Data Citation Index. Мережа цитувань та пов'язані записи. Пошук найвпливовіших публікацій, авторів, наукових організацій. Доступ до повного тексту публікацій. Аналіз журналів в галузі вірусології за Journal Citation Reports. Робота в режимі карантину – можливості віддаленого доступу до інформаційних ресурсів. Відповіді на Ваші запитання
Реєстрація: https://bit.ly/2wVuHAX
 
22 квітня 16:15-17:15
Тема: Можливості ресурсів Web of Science Group Clarivate Analytics для успішної грантової заявки.
Анотація: З 2008 року з публікацій до Web of Science Core Collection додається інформація про грантову підтримку. Які можливості для науковця дають ці дані, як знайти, якими фондами підтримувалися аналогічні дослідження, на яких дослідженнях фокусується певний фонд та чи мали українські науковці успішні грантові заявки. Зупинимося на процедурі оцінювання грантових заявок. Повторимо, як знайти літературу, видання впливових науковців, як проаналізувати інформацію та знайти фінансування, оцінити власні шанси за допомогою платформи Web of Science. Уточнимо, як створити та підтримувати в актуальному стані авторські профілі ORCID, Publons. Відповіді на Ваші запитання.
Реєстрація: https://bit.ly/2JwtWB3
 
14-29 квітня три стандартні серії вебінарів російською мовою. Розклад за посиланням: https://clarivate.ru/webinars. АЛЕ ЗВЕРНІТЬ УВАГУ на вебінар у другій серії про відбір видань до Web of Science