НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ М. В. ДОВНАР-ЗАПОЛЬСЬКОГО

Яндекс.Метрика

До 85-річчя від дня народження та 15-річчя присвоєння КНЕУ імені Вадима Гетьмана28 Вересня 2020р.

Науковою бібліотекою імені М. В. Довнар-Запольського сумісно з клубом «Дорогами до прекрасного» була підготовлена інформаційна презентація, яку ми пропонуємо Вашій увазі:

Постать Вадима Петровича Гетьмана ще має бути гідно оцінена в сучасній історії України. Він відіграв визначну роль у формуванні української банківської системи, центрального банку, національної валюти. Вадим Гетьман був великим патріотом України. Безумовно, в моєму житті – і професійному, й особистому – це була дуже важлива людина.

Віктор Ющенко, експрезидент України.

        В цьому році виповнилося 85 років від дня народження відомого політика, фінансиста, фундатора національної банківської системи, Героя України Вадима Петровича Гетьмана, а також 15-річчя від дня присвоєння КНЕУ його імені.

       Вадим Петрович – один із відомих випускників нашого університету. Він був організатором Української міжбанківської валютної біржі, натхненником і розробником грошової реформи. Гетьман В. П. першим поставив свій підпис на українській гривні. Його діяльність на посаді Голови Національного банку України сприяла перебудові банківської системи і вітчизняної економіки. Вадим Гетьман був народним депутатом першого і другого скликань, керівником депутатської групи «Незалежні», брав участь у розробці Конституції України.

          В. П. Гетьман – автор і співавтор Законів України «Про ціни і ціноутворення», «Про економічну незалежність України», «Про банки і банківську діяльність».

         За визначні особисті заслуги перед Українською державою у створенні національної фінансової системи, плідну громадсько-політичну діяльність Вадиму Петровичу Гетьману посмертно було присвоєно звання Героя України (2005). В цьому ж році розпорядженням Кабінету Міністрів України Київському національному економічному університету було присвоєно ім’я Вадима Гетьмана.

           Для вшанування пам’яті В. П. Гетьмана і до 110 річниці з дня заснування університету співробітниками Наукової бібліотеки імені М. В. Довнар-Запольського КНЕУ підготовлено біобібліографічний  покажчик. У виданні представлено бібліографію праць В. П. Гетьмана, а також літературу про життєвий шлях, професійну і громадсько-політичну діяльність відомого фінансиста і політика. Біобібліографічний  покажчик має 5 розділів, а саме:

«Праці Вадима Петровича Гетьмана», «Виступи, інтерв’ю, бесіди», «В. П. Гетьман – народний депутат Верховної Ради України», «Участь у розробці законодавчих актів України», «Література про життя і діяльність В. П. Гетьмана», «Вшанування пам’яті В. П. Гетьмана». Біобібліографічний  покажчик має додаток  «Документи з архіву ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»», у якому представлено матеріали з особової справи Гетьмана Вадима Петровича – студента Київського фінансово-економічного інституту (1952–1956), а також фото.

          Значна частина праць Вадима Петровича Гетьмана, його виступів, інтерв’ю, бесід, законодавчих актів, у розробці яких він брав участь, а також літератури про його життя і діяльність зберігається у фондах бібліотеки (як в паперовому вигляді, так і на електронних носіях). У квітні 1997 р. Вадим Гетьман захистив у нашому університеті кандидатську дисертацію на тему «Фінансова політика в умовах ринкової трансформації економіки України». З авторефератом та повним текстом дисертації також можна ознайомитись  у фондах бібліотеки.

            Наукова бібліотека імені М. В. Довнар-Запольського КНЕУ запрошує читачів переглянути постійно діючу виставку, присвячену Вадиму Гетьману – громадянину, політику, фінансисту, фундатору національної банківської системи, Герою України, яка розташована на другому поверсі бібліотеки.

Завідувач сектору Наукової бібліотеки імені М. В. Довнар-Запольського КНЕУ імені Вадима Гетьмана, к. е. н. Воробйова Л. В.