НАУКОВА БІБЛІОТЕКА ІМЕНІ М. В. ДОВНАР-ЗАПОЛЬСЬКОГО

Яндекс.Метрика

Центр дослідження трипільської культури КНЕУ «Дивосвіт Трипілля»

23 листопада 2021 року відбулось відкриття Центру дослідження трипільської культури КНЕУ «Дивосвіт Трипілля».

 

 

Трипільська культура – унікальне явище в історії людства. Перші знахідки цієї культури виявив видатний український археолог та музейний працівник Вікентій Хвойка у 1896 році у селі Трипілля, що неподалік від Києва. Він присвятив понад 20 років свого життя дослідженню та популяризації старожитностей Придніпров’я, збагатив археологічну науку України, відкривши цілу низку нових культур. 
Вікентій Хвойка був знайомий з засновником нашого університету Митрофаном Вікторовичем Довнар-Запольським. Вони обидва належали до історико-археологічної школи В. Антоновича, були членами Київського товариства охорони пам’яток старовини та мистецтв, брали участь у роботі Археологічних з’їздів. Довнар-Запольський возив студентів університету та слухачок вищих жіночих курсів на археологічні розкопки до с. Білогородка та наполягав, щоб саме Хвойка проводив екскурсію. 
Отже, не випадково саме у Науковій бібліотеці імені М. В. Довнар-Запольського, до 115-річчя від дня заснування університету створено центр трипільської культури. Центр не можливо було б створити без народного майстра України з реконструкції трипільської кераміки Людмили Іванівни Смолякової, яка має великий досвід у створенні музеїв – за її сприяння створено низку музеїв на Київщині, проведено виставки реконструкцій трипільської кераміки у різних куточках світу. Саме Людмила Іванівна надала центру свої реконструкції трипільської кераміки, що створила за матеріалами археологічних досліджень. 
 
 

         

 

 

 

Остання редакція: 26.11.21