Наукова бібліотека імені М.В. Довнар-Запольського

Сектор охорони інтелектуальної власності

Сектор забезпечує набуття Університетом майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності, створених в результаті його наукової та науково-дослідної діяльності, та сприяння введенню їх у господарський оборот; інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності Університету щодо створення, охорони та захисту об’єктів права інтелектуальної власності та трансферу технологій; захист прав і законних інтересів Університету в адміністративному порядку.
 
Основні функції сектора
 
1. Моніторинг нормативно-правової бази у сфері інтелектуальної власності, підготовка методичних та інших документів Університету щодо реалізації нормативно-правових актів.
2. Проведення спільно з відповідними підрозділами Університету аналізу наукових, науково-дослідних та методичних робіт, що плануються до виконання, прогнозування їх результатів з метою виявлення охороноздатних та комерційно привабливих об’єктів права інтелектуальної власності, а також оцінки доцільності їх правової охорони в Україні та іноземних державах.
3. Виконання разом з відповідними підрозділами Університету патентних, патентно-кон’юнктурних та маркетингових досліджень при проведенні наукових, науково-дослідних, методичних робіт, підготовці пропозицій щодо доцільності здійснення правової охорони їх результатів та передачі прав на них.
4. Участь у підготовці та поданні документів (заявок) на об’єкти права інтелектуальної власності у визначені законодавством органи для отримання правової охорони в Україні та іноземних державах відповідно до національних і міжнародних процедур.
5. Участь у підготовці та забезпеченні укладення передбачених чинним законодавством договорів з творцями (авторами) об’єктів права інтелектуальної власності та здійснення в межах своєї компетенції контролю за їх виконанням.
6. Реалізація заходів щодо запобігання порушенню майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності Університету іншими особами та запобігання порушенню Університетом відповідних прав третіх осіб.
7. Виявлення фактів неправомірного використання об’єктів права інтелектуальної власності Університету й внесення керівництву пропозицій щодо заходів, спрямованих на припинення порушень і відшкодування нанесеної шкоди та здійснює, разом з юридичним відділом Університету, необхідні для цього дії.
8. Розробка нормативних і методичних документів Університету, що регламентують питання створення, правової охорони і комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, трансферу технологій, фінансування такої діяльності, надходження і розподілу платежів та інших доходів від комерціалізації об’єктів права інтелектуальної власності, виплати винагород і інших форм заохочення працівникам – авторам і особам, які сприяли цій діяльності; здійснює перевірку виконання зазначених документів структурними підрозділами, працівниками, аспірантами і студентами Університету.
9. Участь у міжнародному співробітництві в області інтелектуальної власності та трансферу технологій у рамках міжнародних програм, проектів і професійних асоціацій.
10. Надання працівникам Університету і особам, які навчаються в Університету, консультативно-правової, інформаційної і практичної допомоги в реалізації ними особистих немайнових і майнових прав на об’єкти права інтелектуальної власності і пільг, передбачених чинним законодавством України та Університету.
 
Контакти: Феденко Володимир Ігорович,
lib.soivid@kneu.edu.ua, 7-й поверх, кімн. 703,
тел.: 38 044 503 84 43
 
Остання редакція: 25.09.23